شهر ماهان
شهر ماهان
ماهان شهری است در جنوب شرقی ایران در استان کرمان. شهر ماهان در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر کرمان واقع شده ....


موقعیت شهر ماهان روی نقشه آب و هوای ماهان
  • توضیحات
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر

ماهان شهری است در جنوب شرقی ایران در استان کرمان. شهر ماهان در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر کرمان واقع شده و در سال۱۳۹۰، تعداد ۲٨،۵۶۷ نفر جمعیت داشته‌است.از نظر تقسیمات کشوری شهر ماهان، مرکز بخش ماهان در شهرستان کرمان است.

آب و هوا و اقلیم

این شهر به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه‌های جوپار و پلوار یکی از مناطق بسیار خوش آب و هوای استان کرمان است و از شهرهای گردشگری ایران به شمار می‌آید. شعردرروی زمین نیست چوکرمان جایی..درواقع بوده درروی زمین نیست چو(ماهان)جایی که بمرور زمان بکرمان تغییریافته است..
جاذبه‌های طبیعی و تاریخی
باغ شاهزاده

از نقاط دیدنی ماهان باغ شاهزاده است که در دوران قاجار به دست عبدالحمید میرزا فرمافرما ساخته شده و سال‌ها مقر حکومتی کرمان بوده است. این باغ ۴۰۷ متر طول ونزدیک به۱۳۶ متر عرض دارد. و مساحتی قریب به۴٫۵ تا ۵ هکتار را در بر می‌گیرد.
حمام باغ شاهزاده

در باغ شاهزاده حمامی تاریخی وجود دارد که از بنای زیبا و نیز قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است.
مقبره شاه نعمت الله ولی

مقبره شاه نعمت‌الله ولی نیز در ماهان قرار دارد. شاه نعمت‌الله ولی از صوفیان و فیلسوفان دوران صفویه است و تبارش به موسی کاظم می‌رسد.
خانه شترگلو

این خانه در شهر ماهان واقع شده است واز خانه‌های زیبای تاریخی کشور محسوب می‌شود.

هفت باغ

بزرگراه گردشگری هفت باغ علوی محوری گردشگری است که از شهر کرمان تا ماهان امتداد دارد. در دو طرف این بزرگراه مکان‌های مختلف گردشگری و تفریحی قرار دارد و ویلاهای بسیاری نیز در این مکان ساخته شده است.

ثبت ملی باغ شاهزاده

در تابستان ۱۳۹۰ این باغ را جزو ۱۰ باغ منحصربه‌فرد جهان به ثبت رساندند و در این رابطه جشن بزرگی در همین مکان با حضور ۵٫۰۰۰ نفر برگزار شد.
شهر ماهان

شهر ماهان

شهر ماهان

منبع: سیری در ایران
نظر شما
کد امنیتی