منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس
منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس
منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس در استان مازندران واقع شده است. این رودخانه از دامنه‌های البرز در قسمت ....


موقعیت منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس روی نقشه آب و هوای چالوس
  • توضیحات
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر

منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس در استان مازندران واقع شده است. این رودخانه از دامنه‌های البرز در قسمت كوه‌های كندوان سرچشمه می‌‌گیرد و پس از پیمودن بیش از ۸۵ كیلومتر به دریای خزر می‌ریزد.منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس در استان مازندران واقع شده است. این رودخانه از دامنه‌های البرز در قسمت كوه‌های كندوان سرچشمه می‌‌گیرد و پس از پیمودن بیش از ۸۵ كیلومتر و پیوستن آب رودخانه زانوسی و دونا به آن و هم‌چنین دَه‌ها چشمه و آبشار، از میان شهر چالوس عبور می‌كند و در میان دو روستای فرج‌آباد و محمدآبادد به دریای خزر می‌ریزد.

وجود جاده تهران – چالوس در امتداد مسیر این رودخانه، دسترسی به آن را آسان كرده است. این مسیر در ردیف یكی از زیباترین مسیرهای ایران و حتی جهان قرار دارد.

مسیر این رودخانه و شعبات آن از سرچشمه تا مصب،‌ دارای چشم‌‌اندازهای زیبا و شگفت‌انگیز است. ارتفاعات كندوان، قله‌های علم‌كوه، پیچ و خم دره هزار چم،‌ چشمه‌سارها و آبشارهای هزارچم، دره‌های سیاه‌بیشه، پل زنگوله، هزارچم، چشم‌اندازهای جنگلی، سردرختی‌های بهاره، شالیزارهای سرسبز و مناظر و چشم‌اندازهای بدیع و شگفت‌‌انگیز از عناصر و جاذبه‌های طبیعی مسیر این رودخانه هستند.

حواشی رودخانه تفرجگاه‌های مناسبی دارد كه مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد. صید انواع ماهی از این رودخانه و شعبات آن یكی دیگر از عناصر جاذب آن محسوب می‌شود.

منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس
منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس

منبع:
bezanimbiroon.ir

منبع: سیری در ایران
نظر شما
کد امنیتی