جاهای دیدنی کرج در بهار
جاهای دیدنی کرج در بهار
کرج جاهای دیدنی و ظرفیت خوبی دارد و می توانید یک روز کامل تعطیلی را با دیدن جاذبه های دیدنی کرج بگذرانید. ....


موقعیت جاهای دیدنی کرج در بهار روی نقشه آب و هوای کرج
  • توضیحات
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر

کرج جاهای دیدنی و ظرفیت خوبی دارد و می توانید یک روز کامل تعطیلی را با دیدن جاذبه های دیدنی کرج بگذرانید. در یکی دیگر از مطالب گردشگری سایت سیری در ایران سراغ استان زیبای البرز رفتیم .کرج یکی از شهرهایی است که در صنعت گردشگری شناخت کمتری روی جاهای دیدنی آن وجود دارد و به همین دلیل شاید هنوز نتوانسته است از تمام ظرفیت گردشگری خود استفاده کند. کرج به علت نزدیک با پایتخت باعث شد است که پایتخت نشین اگر وقت آزادی پیدا کنند به کرج بیایند و از مکان های دیدنی کرج نیز دیدن فرمایند.

کاخ سلیمانیه کرج

کاخ سلیمانیه کرج حال حاضر این ساختمان در محدوده دانشکده کشاورزی کرج واقع‌شده و سال‌هاست به حالت متروک، فراموش و رها شده است. چند سالی با انجام عملیات حفاظتی شامل دیوارکشی و نصب پرده‌های سراسری روی نما و همچنین انجام عملیات مرمتی، سعی در حفظ و احیای آن شد و پس از آن نیز هر از چندی با انجام مختصری از فعالیت‌های مرمتی این داستان ادامه دارد که این همه برای حفظ و نگهداری آن چندان کافی و موثر به نظر نمی‌رسد. تمامی اجزا و عناصر ساختمان شامل فضاها و نما، جرزها و پله‌ها، نسبت به محور میانی بنا متقارن بوده و ساختار بسیار ساده‌ای دارد. این امر با توجه به کشیدگی و عمق کم فضاها، فضایی بسیار روشن، شفاف و سبک را در ادامه باغ‌های زیبای مقابل آفریده است.کاخ سلیمانیه در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۲۷ با شماره ثبت ۳۷۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. یکی از پسران فتحعلی شاه که سلیمان میرزا نام داشت فرمانروای منطقه کرج بوده و این قصر هم مقر اقامت او بوده است. بنابراین طبیعی است که نام او بر روی این قصر گذاشته شود.صدر اصفهانی، بانی آن نیز پدر زن سلیمان میرزا بوده است .

کاخ سلیمانیه کرج در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران واقع شده است.

جاهای دیدنی کرج در بهار

هفت چشمه کرج

یکی دیگر از مکان های دیدنی کرج که بسیار هم زیبا است هفت چشمه کرج است. پس از طی ۱۷ کیلومتر از شهر کرج و در امتداد جاده کرج – چالوس در نزدیکی روستای ارنگه منطقه سرسبز هفت چشمه قرار دارد.این منطقه یکی از زیباترین مناطق جاده چالوس می‌باشد، از کنار جاده چالوس تا آبشار اصلی بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان می‌برد تمامی مسیر در امتداد رودخانه می‌باشد و قبل از آبشار با حدود ۹۰ متر ارتفاع که یکی از بزرگترین آبشار های ایران است، آبشارهای کوچکی وجود دارند که ارتفاع آن‌ها به ۵ متر می‌رسد و دلیل نام گذاری منطقه به هفت چشمه وجود این چشمه‌ها می‌باشد. بهترین فصل برای بازدید از آبشار، فصل بهار است که چشمه‌ها و آبشار پرآب می‌باشند.

جاهای دیدنی کرج در بهار

پارک پرندگان کرج

باغ پرندگان چهار باغ کرج بزرگترین نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب در خاورمیانه با دو هزار گونه پرنده نادر از۶۵کشور جهان است. نمایشگاه پرندگان چهارباغ با مساحتی بالغ بر۱۲هزار متر مربع دارای سالن های سر پوشیده –برکه وجزایر متعدد به عنوان یک مرکز علمی–آموزشی و تفریحی به منظور نگهداری از گونه های نادر و رو به انقراض این پارک پرندگان بسیار مورد توجه عموم است. و یکی از بهترین مکان های دیدنی کرج نیز است.

جاهای دیدنی کرج در بهار

پارک خانواده کرج

یکی دیگر مکان های تفریحی کرج را می توان پارک خانواده این شهر نیز معرفی کرد که یکی بهترین پارک های کرج نیز محسوب می شود و بسیار پارک زیبایی است که می تواند برای یک روز بسیار جای زیبایی برای تفریحی کودکان و جوانان به همراه خانواده باشد. این پارک زیبا کرج جهانشهر، بلوار مولانا قرار دارد.

جاهای دیدنی کرج در بهار

 هفت برادران کرج

از دیگر مکان های دیدنی البرز هفت سنگ جدا ازهم به جا مانده از کنده کاری جاده سازی که به هفت برادران مشهور شده اند. هنوز دیلم بجا مانده از کارگران در بالای جاده به یادگار باقیست. این منطقه دارای عمیق ترین دره ها در طول این جاده می باشد. که یکی از مکان دیدنی جاده کرج است.

جاهای دیدنی کرج در بهار

آسارا کرج

یکی از مهم ترین مکان دیدنی کرج را می توانند آسارا کرج نام برد که بسیاری پر گردشگر است و یکی از معروف ترین مکان های دیدنی شهر کرج نیز محسوب می شود. این منطقه چندین جاذبه گردشگری را کنار هم دارد. اولین جاذبه‌ای که در ابتدای ورودی به آسارا از سمت کرج به چشم می‌خورد، قلعه تاریخی صلصال است که قدمت آن به دوران پیش از اسلام بازمی‌گردد. آبشار زیبا و دیدنی هفت‌چشمه در منطقه آدران آسارا واقع در کیلومتر ۱۷ جاده کرج – چالوس با ارتفاع حدود ۷۰ متر جاذبه بعدی این خطه است که می‌توان ساعت‌ها در کنار آن نشست و به زیبایی‌های آبشار و آسمانی که از میان صخره‌ها، فضایی رؤیایی را ایجاد کرده است را تماشا کرد. آبشارهای مواج و خروشان این بخش و تراوش ذره‌های آب که به‌صورت گرد در اطراف پراکنده می‌شود از جمله آبشار خور و آبشار روستای کل‌ها از چنان جذابیتی برخوردار است که با کلمات و جمله‌ها چندان قابل توصیف نیست و فقط دیدن آن‌ها از نزدیک می‌تواند گویای این‌همه طراوت و زیبایی باشد.

جاهای دیدنی کرج در بهار

باغ فاتح کرج

باغ فاتح یکی از جاذبه‌ های گردشگری استان البرز است که در منطقه جهانشهر شهر کرج قرار گرفته. اینجا هم خیلی بزرگه هم آب و هوای خوبی داره. خیلی از مردم از این پارک برای ورزش کردن و پیاده روی استفاده می کنند.آدرس: میدان سپاه-به سمت میدان جمهوری است و این باغ محیط بسیار خوش آب و هوا است و اگر این باغ در مسیر شما قرار داشت سر زدن به آن می تواند یکی بهترین گزینه های برای شما باشد.

جاهای دیدنی کرج در بهار

آبشار سیجان کرج

آبشار سیجان از جمله آبشارهای استان البرز به شمار می رود که در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد. مسیر این آبشار از دل درختان تنومند، رودخانه ای زیبا و محیطی بکر عبور می کند و می تواند به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی بسیار زیبا، گردشگران زیادی را به خود جذب کند. این آبشار هم یکی زیباترین مکان های دیدنی کرج است که برای گردشگران جاذبه های بسیار زیادی دارد.

جاهای دیدنی کرج در بهار

باغ سیب مهر شهر کرج

یکی از جاذبه های گردشگری و زیبای شهر کرج باغ سیبی است که در مهرشهر کرج قرار دارد.این باغ دارای درختان فراوان و کهنسالی است که تولید کننده اکسیژن و هوایی پاک و مطبوع در آن ناحیه می باشند.باغ سیب همواره مورد توجه افراد بسیاری است که مردم کرج و تهران برای بازدید از این باغ به مهرشهر کرج می روند. قدمت این باغ به سال های دور باز می گردد,باغ سیب مهرشهر با فضایی زیبا, مطبوع و با وجود داشتن مالکان حقیقی و حقوقی جزء منابع طبیعی و اماکن دیدنی شهر کرج به حساب می آید. لازم به ذکر است که باغ سیب یکی از باغ های زیبای شهر کرج است و به همراه باغ های جهانشهر کرج جزء منابع طبیعی و زیست محیطی کرج به شمار می آید.

جاهای دیدنی کرج در بهار

کاخ شهرستانک کرج

در محور کرج – چالوس، در قسمت شمال شرقی سد امیر کبیر (سد کرج)، در محل روستای دوآب جاده آسفالته ای به طول ۱۳ کیلومتر منشعب و به روستای شهرستانک منتهی می شود. پس از طی ۲ ساعت پیاده روی در کنار رودخانه و باغ های سر سبز، به محل قصر تاریخی ناصر الدین شاه خواهیم رسید. این بنا در سال ۱۲۹۵ هجری قمری به دستور وی جهت استفاده و ییلاق شاهان قاجار احداث شده است.ناصر الدین شاه در شهرستانک هر سال مراسم آشپزان راه می انداخت. اعتماد السلطنه در کتاب خاطرات خود در این باره می نویسد: هر سال در یک روز معین ناصر الدین شاه به اتفاق وزرا و رجال و شاهزادگان و دیگر نزدیکان خود به شهرستانک می آمد و مراسم مخصوص آشپزان را به راه می انداخت. ناصر الدین شاه برای سفر به شهرستانک از جاده مخصوص شاهی عبور می کرد. این جاده از راه پس قلعه و توچال به شهرستانک می رسید. اما خدمه و چاکران شاه مجبور بودند از راه باریک و خطرناک رودخانه به شهرستانک بروند. همیشه در جریان این رفت و برگشت تعدادی از خدمه و چاکران شاه به رودخانه سقوط کرده و جان می سپردند. به همین دلیل، ناصر الدین شاه در سرخ حصار قصری ساخت و مراسم آشپزان خود را به آنجا منتقل کرد.

جاهای دیدنی کرج در بهار

پارک جنگلی جهان نما کرج

پارک جهان نما فضایی طبیعی و زیبا دارد و برای تفریح خانوادگی مناسب است. از این رو همواره این پارک مکان مناسبی برای گذراندن روز طبیعت(سیزده بدر) می باشد و بسیاری از مردم تهران و کرج این پارک جنگلی را مکانی برای تفریح خود انتخاب میکنند.امروزه شهر کرج با جمعیتی بسیار و در حدود دو میلیون نفر به شهری شلوغ تبدیل شده است. جمعیت و شلوغی شهر کرج باعث شده تا ساکنین این شهر برای تفریح و احساس آرامش بیشتر و استشمام هوای پاک به سوی پارک جنگلی جهان نما بروند و برای ساعاتی در این پارک به دور از شلوغی شهر کرج به تفریح بپردازند.

جاهای دیدنی کرج در بهار

منبع: سیری در ایران
نظر شما
کد امنیتی