سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
این سراب در چهارده كیلومتری شمال غربی شهر كرمانشاه، در ابتدای منطقه سنجابی و در دامنه كوه «كماجار» قرار ....


موقعیت سراب نیلوفر روی نقشه آب و هوای کرمانشاه
  • توضیحات
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر

این سراب در چهارده كیلومتری شمال غربی شهر كرمانشاه، در ابتدای منطقه سنجابی و در دامنه كوه «كماجار» قرار دارد. این سراب به صورت استخر وسیعی، مملو از گل‌های نیلوفر است. غنچه‌ها و برگ‌های این گل‌ها سر از آب برآورده و سطح وسیعی از سراب را پوشانده است. این سراب ظرفیت بهره‌دهی آب فراوان دارد و برای پرورش ماهی نیز مناسب است. در سال‌های اخیر جهت رفاه بازدیدكنندگان در اطراف این سراب، تأسیسات و پاركی احداث شده است.
سراب نیلوفر دریاچه کوچکی در حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است .سراب زیبای نیلوفر دارای چند چشمه جوشان است که آب این سراب را تامین می کند.

طبق داستانهای قدیمی کرمانشاه گنجینه ای از خسرو پرویز شاه ساسانی در کف این سراب وجود دارد . عمق بعضی از جاهای این سراب به بیش از ۳۲ متر ثبت شده و دارای غارهای زیر زمینی هم هست. آب سراب نیلوفر آنچنان زلال است که ساقه گل های نیلوفر از زیر آن به وضوح نمایان است و با وزش نسیم و حرکت آب، این گل ها به رقص درآمده و اوج آرامش را به انسان می بخشند. برای پرورش ماهی بسیار مناسب است.

این سراب وسیع مناسب برای انواع ورزش های آبی، از جمله قایقرانی و شنا و ماهیگیری و تسهیلات دیگر جای مناسبی برای گذراندن اوقات و ایجاد ساعات خوش برای بازدید کنندگان است. در اطراف این سراب تاسیسات رفاهی گردشگری و پارک نیز احداث شده است.

سراب نیلوفر یكی از جاذبه های طبیعی و گردشگری استان كرمانشاه است.
سراب نیلوفر

سراب نیلوفر

سراب نیلوفر

سراب نیلوفر

 

منبع: سیری در ایران
نظر شما
کد امنیتی