آبشار اسفند
آبشار اسفند
آبشار اسفند که در دهستان اسفند از توابع بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان واقع شده مکانی دیدنی برای گردشگران ....


موقعیت آبشار اسفند روی نقشه آب و هوای نیکشهر
  • توضیحات
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر

آبشار اسفند که در دهستان اسفند از توابع بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان واقع شده مکانی دیدنی برای گردشگران وعلاقمندان به طبیعت است .
آبشار اسفند به زبان محلی بنام آبشار ˈپورابˈ معروف است. آبشار اسفند از کوههای گیران و سفید کوه در شهرستان نیکشهر سرچشمه می گیرد که پس از طی مسافت ۸۰ کیلومتر وارد روستای اسفند شده و از صخره ای به ارتفاع حدود ۱۰ مترسرازیرمیشودو منظره ای بدیع را خلق می کند.
این آبشار با ارتفاع ۹متر و عرض ۱۶۰ متر از رودخانه های کتیج ، گیران ، کراحمد، رمش و آب انبار سرچشمه می گیرد و از وسط روستای اسفند عبور کرده و در واقع آخرین آبدهی رودخانه نیز به این روستا می رسد.
دلگان در ۴۸۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
آبشار اسفند در ۲۴ کیلومتری جلگه چاه هاشم واقع شده و یکی از مکانهای دیدنی و جذاب گردشگری منطقه به شمار می رود بطوریکه تعداد زیادی از مردم منطقه اوقات فراغت خود را درکنار این چشم انداز زیبا سپری می کنند.این آبشارزیباتاکنون ناشناخته باقیمانده اما همه ساله شمار زیادی ازمردم سراسر کشور از این مکان زیبادیدن می کنند.آبشار اسفند در تمام طول سال فعال است و آب آن در پایین دست برای کشاورز استفاده می شود.مازاد آب این آبشار به دشت جازموریان می ریزد. وجود صخره های زیبا، ماهی های رنگارنگ پایین آبشار و غرش صدای آب باعث شده که تعداد زیادی از هموطنان از این آبشار دیدن کنند.مساعد بودن هوا در این فصل ازسال بسیاری از مسافران نوروزی و میهمانان شهرستان دلگان را ترغیب به شنا کردن در آبشار اسفند و بهره بردن از مناظر زیبا و دلنشین آن می کند. هموطنانمان ومسافران نوروزی با دیدن این چشم انداز زیبا خاطرات بیادماندنی را برای همیشه درذهن خواهندداشت.

آبشار اسفند

آبشار اسفند

آبشار اسفند

آبشار اسفند

منبع: سیری در ایران
نظر شما
کد امنیتی