چشمه میرعادل خلخال
چشمه میرعادل خلخال
چشمه میرعدیل یا میر عادل از جمله چشمه هاى پرآب و گوارا و با مناظر و چشم اندازهاى بدیع شهرستان خلخال است ....


موقعیت چشمه میرعادل خلخال روی نقشه آب و هوای خلخال
  • توضیحات
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر

چشمه میرعدیل یا میر عادل از جمله چشمه هاى پرآب و گوارا و با مناظر و چشم اندازهاى بدیع شهرستان خلخال است كه در شمال شرقى روستاى اندبیل قرار دارد.چشمه میرعادل خلخال در ارتفاع حدود ۲۰۰۰ مترى ضلع غربى رشته کوه باغرو (تالش) واقع شده است. پرواز شاهین ها پوشش ابرو مه که در تابستانها بطور مرتب تکرارمیشود ونسیم فرحبخش فصل تابستان باعث جذب گردشگران فراوان کشوری ومحلی به تفرجگاه شده است.
چشمه میرعادل خلخال که از ارتفاعات کوه “نهره بند” سرچشمه می گیرد و اردوگاه تفریحی و سیاحتی اندبیل نیز به همین نام شناخته شده است.
چشمه میرعادل، با اب ذلال ودائمی که از ارتفاعات بنات سرچشمه می‌گیرد طراوت و زیبائی خاصی به منطقه بخشیده است.سیماى عمومى منطقه كوهستانى ـ جنگلى است و ارتفاعات آن بخشى از كوه هاى رشته باغرو (تالش) است.
طرح احداث مجتمع تفریحی ،ورزشی اقامتی اندبیل که شامل تله کابین و هتل و متل و امکانات ورزشی در فضا های باز و سرپوشیده است در حوالی آن در جریان است.
روستاى اندبیل از آبادی هاى بخش مركزى خلخال است كه در فاصله ۳ كیلومترى شرق شهر خلخال و در محدوده آن واقع است.
وجود جنگلهاى طبیعى با گونه غالب بلوط از خاصه هاى این منطقه بوده و اینك با ارتباط جاده آسفالته با مركز شهر و برق كشى و ایجاد روشنایى به صورت منطقه تفرجى بهره بردارى میشود.

آدرس : اردبیل- خلخالروستاى اندبیل – ۳ كیلومترى شرق شهر خلخال

چشمه میرعادل خلخال

منبع:
bezanimbiroon.ir

منبع: سیری در ایران
نظر شما
کد امنیتی