دره آهنگرک
دره آهنگرک
دره آهنگرک ( الله بند ) در غرب آبادی میگون، ۵ کیلومتر بالاتر از بخش فشم حدفاصل حاجیه آفتاب کوه و کوه ....


موقعیت دره آهنگرک روی نقشه آب و هوای فشم
  • توضیحات
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر

دره آهنگرک ( الله بند ) در غرب آبادی میگون، ۵ کیلومتر بالاتر از بخش فشم حدفاصل حاجیه آفتاب کوه و کوه آهنگرک قرار دارد. این دره با مزارع و درختان سرسبز وبسیار نزدیک به بخش میگون از جمله محیط های مناسب برای گردش یک روزه است.اگر اهل طبیعت گردی هستید، دره آهنگرک می تواند گزینه خوبی برای یک سفر یک روزه نیمه سبک باشک . دره آهنگرک در منطقه زیبای رودبار قصران قرار دارد. بعد از سیدن به میدان فشم باید به سمت شمشک بروید و بعد از روستای میگون، می توانید مسیر این دره را پیدا کنید. ابتدای مسیر مدرسه یخ نوردی و بعد هم تنگه ای به واقع تنگ و غارهایی در هر دوطرف تنگه قرار دارد که پیمایش غار ها هر کدام برنامه ای جداگانه طلب می کند . مسیر را با عبور چند و چندین باره از رودخانه در میان دره پی می گیرید تا دشت لار هملون.

بعد از عبور از کوچه باغهای زیبا و چشم نواز وارد دره ای زیبا و پرآب می شوید که به دره الله بند معروف است و قلل زیبا و سر به فلک کشیده ای این دره زیبا را احاطه کرده اند. از جمله این کوه ها قله های قلعه دختر و خط الراس زیبایش در سمت چپ دره و همچنین قله های آبک-آهنگرک در سمت راست است. در سمت راست و در روبروی این دره زیبا قله زیبای الله بند و دیواره زیبایش و همچنین قله سی چال و تاسیسات پیست اسکی دربندسر جلوی دیدگان کوهنوردان و طبیعت گردان است که قدم به این دره زیبا می گذارند.

۴۰ کیلومتری از تهران دور شده ای که یک پل آهنی هدایتت می کند به دره زیبای هملون . اگر رهگذر عبوری جاده شمشک باشی دشوار است که باور کنی که در پشت این صخره ها و دیواره های سخت چه معجزه ای نهفته است .

مسیر صعود قله آهنگرک از کنار رودخانه می گذرد و از اواسط دره بر روی یک یال نسبتا با شیب تند از مسیر خارج شده و به سمت شمال شرق خط الراس مشرف به قله آهنگرک ادامه پیدا می کند. بعد از گذراندن چندین یال کوتاه و بلند به قله آهنگرک زیبا می رسید که حد فاصل بین دره میگون و دره الله بند است. ارتفاع قله آهنگرک ۳۴۰۰ متر است و زمان صعود به این قله از روستای آهار ۴.۵ ساعت است.

دره آهنگرک
دره آهنگرک

 

منبع : بزنیم بیرون

منبع: سیری در ایران
نظر شما
کد امنیتی