آبشار گویله
آبشار گویله
آبشار گویله یكی‌ از جاذبه‌های‌ دیدنی‌ استان‌ كردستان‌ است‌ كه‌ در شهرستان‌ مریوان‌ و در مسیر جاده‌ مریوان- ....


موقعیت آبشار گویله روی نقشه آب و هوای مریوان
  • توضیحات
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر

آبشار گویله یكی‌ از جاذبه‌های‌ دیدنی‌ استان‌ كردستان‌ است‌ كه‌ در شهرستان‌ مریوان‌ و در مسیر جاده‌ مریوان- سقز واقع‌ شده است.‌ این‌ آبشار زیبا در فصل‌ بهار از مكان‌های دیدنی‌ و زیبای‌ منطقه‌ محسوب‌ می‌شود.
آبشار گویله مریوان در ۲۰ کیلومتری شهرستان مریوان در نزدیکی روستای گویله قرار دارد . این آبشار از میان جنگلهای پرپوشش منطقه مرزی کردستان در محور سقز – مریوان عبور می کند و ارتفاع آن به بیش از ۵۰ متر می رسد. اگر از جاده ی سقز – مریوان عبور کنید، این آبشار در فاصله یک کیلومتری شما قرار دارد و از کنار جاده قابل مشاهده است.

یکی از چشم اندازهای زیبای مسیر سقز مریوان پس از کوهستان عمدتا سفید پوش چهل چشمه، آبشار زیبای گویله است که از میان پیچ وتاب های جاده جنگلی و قدیمی سقز- مریوان سر بر می آورد و به عمق دره می ریزد.
آبشار گویله از کنار جاده هم قابل مشاهده است اما برای رسیدن به آن نیاز به یک کوهنوردی سبک حدود یک ساعته دارید، از کنار جاده، مسیری به سمت پائین قابل مشاهده است و مسیر پاکوب درست از همانجا شروع می شود، با دنبال کردن پاکوب ها راحت می توانید تا زیر آبشار گویله بروید و از عظمت و شکوه آن لذت ببرید.

مریوان یکی از شهرهای دیدنی استان کردستان است که با طبیعت ناشناخته خود پذیرای علاقمندان و محققین است. دریاچه زریوار و مناطق دزلی تا برده رشه نیز در زمره زیبایی های طبیعت مریوان به حساب می آیند.
مسیر پیاده روی آبشار گویله از کنار جاده هم قابل مشاهده است اما برای رسیدن به آن نیاز به یک کوهنوردی سبک حدود یک ساعته دارید، از کنار جاده، مسیری به سمت پائین قابل مشاهده است و مسیر پاکوب درست از همانجا شروع می شود، با دنبال کردن پاکوب ها راحت می توانید تا زیر آبشار گویله بروید و از عظمت و شکوه آن لذت ببرید.

آبشار گویله

آبشار گویله

منبع: سیری در ایران
نظر شما
کد امنیتی